zvONKOhLÁSKY

je charitativní hudbou naplněný projekt určený dětem po onkologické léčbě.

Záměrem a naší vizí je hudbou a zpěvem malinko rozjasnit chmurné chvíle.

Věříme, že projekt ZVONKOHLÁSKY se dotkne mnoha srdcí.

Přinese radost i naději dětem v léčbě, jejich rodinám, přátelům. A dobrý pocit těm, kteří tak jako my věří, že vykouzlit úsměv a podpořit dobrou věc má smysl.

Zvonkohlásky

Pro koho je projekt určen?

Pro děti po onkologické léčbě (pokud dovolí zdravotní stav dítěte, tak i v probíhající léčbě), které si rády zpívají a touží zažít ten pocit „být jako opravdová zpěvačka/zpěvák“.

Proč chceme projekt realizovat?

Dává onkodětem i jejich rodinám drobet útěchy, fůru laskavosti a naděje.

Mohou zažít pocit sounáležitosti, sebeuspokojení, pozornosti i podpory od druhých.

Probudí chuť, sílu, touhu zažívat trochu radosti „normálního“ života. Přesáhnout bránu nemocnice.

Hudba umí potěšit uši, pohladit bolavé srdce, poléčit zraněnou duši.

Projekt považujeme za velmi přínosný.

Z osobní zkušenosti (jsem mámou onkodítěte) vím, jak velká je psychická i fyzická zátěž na celou rodinu. Jak každý střípek naděje a podpory rozsvítí nelehké dny a noci. Dítěti i celé rodině. Sama jsem zažila vlnu podpory a je to jako léčivý balzám. Vidět rozzářené oči a úsměv u svého nemocného dítěte bez vlásků, bez řas i obočí je nepopsatelné.

Projekt dává šanci lidem kolem nás. Těm, kteří zrovna trochu radosti do života potřebují nalít a také těm, kteří tak jako my věří, že pomáhat a podpořit dobrou věc má velký smysl.

Kde se projekt nachází teď?

Máme chuť, odhodlání, elán a velký cíl uvést projekt do života. Nyní ve fázi přípravné, hledáme partnery, podporovatele, nadšence a srdcaře.

Projekt je koncipován na fázi přípravnou, už teď pracujeme s dívkou, která bude „dětskou ambasadorkou“, navazovat bude fáze realizační, která může jít dvěma směry. Buď formou individuální (z důvodu, kdy zdravotní stav dítěti nedovolí být v kolektivu) anebo formou kolektivní účasti na hudebním campu.

Naší první zvonkovlaštovkou je Amálka, která prošla léčbou leukémie, když jí bylo 6let. Její sen je být zpěvačkou, od malička ráda zpívala. Hudba ji provázela celou léčbou. Uměla jí rozveselit a přenést do vlastního světa. Nyní si začala skládat texty i hudbu. Ráda by nahrála několik písní v profesionálním studiu a společně s malým osobním medailonkem odstartovala projekt Elixír mé duše nesoucí v sobě naději pro děti, které léčbou prochází teď.

Naší vizí je dát naději dalším onkodětem, které zpívání a hudba baví, také si sní své sny „být zpěvačkou“, sní o nazpívání ve studiu a nemají ani možnosti, ani prostředky.

Na pilotním projektu chceme ukázat, že to nemusí být jen sen. Podpořit tím také jejich rodiny, které prochází těžkým životním obdobím.

Usilujeme o realizaci Hudebního campu, kde se děti setkají s profesionály, kteří jim pomohou s hlasovou přípravou, složí jim písničku na tělo (text i hudbu) a provedou je nahráváním v profesionálním studiu, samotným nahráním, s profesionálním fotografem a případně i tvorbou aranží videoklipů.

Co hledáme, vítáme, s čím potřebujeme pomoci?

Vítáme různé druhy podpory – finanční, materiální, pro bono služby, hledáme šikovné lidi do ad hoc týmu.

Budeme rádi, když náš projekt budete šířit dál do světa, pomůžete nám s propojením na síť kontaktů podporovatelů a sponzorů.

Chcete se zapojit?

Ozvěte se nám – stačí poslat zprávu přes tento formulář:

zvONKOhLÁSKA AMÁLKA

Potion of My Soul - Elixír mé duše

První hudební vlaštovkou ZVONKOHLÁSKŮ je projekt Amálky nesoucí v sobě naději i splněný sen.

Amálka, která od malička ráda zpívá, si jako malá prošla léčbou leukémie. V té době jí hudba hodně pomáhala, unášela ji do vlastního světa.

Dnes je z Amálky zdravá mladá slečna a zpívání je její koníček i vášeň. Má svůj každodenní obyčejný život a nikdo by dnes nehádal, čím si jako malá holčička prošla. Hudba je její svět a i dnes jí pomáhá s vyjádřením radostí i smutků.

Amálka má sen natočit klip a nahrát pár písní pro děti, které jsou v nemocnici teď.

Zvonkohláska Amálka
Amálka : „Když zpívám, přestávám přemýšlet, zapomínám na problémy. Mám ráda angličtinu a tak jsem si v ní začala psát vlastní texty, ke kterým tvořím hudbu.“